Dark Naruto Forum
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Dark Naruto Forum

Naruto Forum
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Discutii libere despre Shikamaru

In jos 
+3
-->SaSuKe<--
suicide_angel_with_scabbe
xXxLoraxXx
7 participan?i
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Discutii libere despre Shikamaru Empty
MesajSubiect: Discutii libere despre Shikamaru   Discutii libere despre Shikamaru Icon_minitimeDum Dec 30, 2007 8:03 am

Aici puteti vorbi despre Shikamaru
Sus In jos
xXxLoraxXx
Moderator
Moderator
xXxLoraxXx


Numarul mesajelor : 146
Location : lost in my tears
Data de inscriere : 30/11/2007

Discutii libere despre Shikamaru Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre Shikamaru   Discutii libere despre Shikamaru Icon_minitimeJoi Ian 03, 2008 12:47 pm

umm.....baiatul asta e foarte inteligent....ce e rau la el e ca e prea lenes....


nu e chiar asa de puternic doar ca are o minte ascutita,si uite ca omorat un akatsuki ... uimitor...

e dragutz,si imi place ca are parul putin mai lung....


si mai imi place ca isi apreciaza prietenii
Sus In jos
http://www.total-naruto.myforum.ro
suicide_angel_with_scabbe
New
New
suicide_angel_with_scabbe


Numarul mesajelor : 19
Varsta : 30
Location : in my dreams...with sabaku no gaara,the genuis of hard work,the first chuunin and the puppetmaster
Data de inscriere : 10/12/2007

Discutii libere despre Shikamaru Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre Shikamaru   Discutii libere despre Shikamaru Icon_minitimeSam Ian 12, 2008 3:47 pm

aaaa .. iubirea mea!!!!!!!!! shika shika shika shika shika shika :x2 .. i deshtept si are paru lung ... si ii lenes .. cam ca mine >.>2 .... CE AKATSUKI O BATUT? :o
Sus In jos
http://www.metalhead-sere-loves-MM.piczo.com
-->SaSuKe<--
Admin
Admin
-->SaSuKe<--


Numarul mesajelor : 1007
Varsta : 34
Location : In The Dark
Data de inscriere : 25/11/2007

Discutii libere despre Shikamaru Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre Shikamaru   Discutii libere despre Shikamaru Icon_minitimeSam Ian 12, 2008 5:02 pm

La batut pe cel care la omorat pe Asuma...Ala cu Coasa:))Nu mai stiu cum il cheama

Orikum abea ast sa apara episodul sa il vad pe naruto cum foloseste Noul Justu:X:X:x
Sus In jos
http://www.dark-naruto.forumgratuit.ro
xXxLoraxXx
Moderator
Moderator
xXxLoraxXx


Numarul mesajelor : 146
Location : lost in my tears
Data de inscriere : 30/11/2007

Discutii libere despre Shikamaru Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre Shikamaru   Discutii libere despre Shikamaru Icon_minitimeDum Ian 13, 2008 2:34 am

sa batut cu Hidan......din akatsuki ... si tot hidan la omorat pe asuma....
Sus In jos
http://www.total-naruto.myforum.ro
suicide_angel_with_scabbe
New
New
suicide_angel_with_scabbe


Numarul mesajelor : 19
Varsta : 30
Location : in my dreams...with sabaku no gaara,the genuis of hard work,the first chuunin and the puppetmaster
Data de inscriere : 10/12/2007

Discutii libere despre Shikamaru Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre Shikamaru   Discutii libere despre Shikamaru Icon_minitimeMier Ian 16, 2008 1:17 pm

AAAH!!!!!! VOI CITIIT MANGA??? GAAASH .. LA CE EPISOD SUNTETI?? CAND LO OMORAT PE ASUMA??? CINE??? CAND ?? CUM??? HELPP!! SI IO VREAAAAU :((
Sus In jos
http://www.metalhead-sere-loves-MM.piczo.com
-->SaSuKe<--
Admin
Admin
-->SaSuKe<--


Numarul mesajelor : 1007
Varsta : 34
Location : In The Dark
Data de inscriere : 25/11/2007

Discutii libere despre Shikamaru Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre Shikamaru   Discutii libere despre Shikamaru Icon_minitimeMier Ian 16, 2008 3:58 pm

Sincer nu mai stiu la ce episod...Dar prin 350.in colo.. X(
Sus In jos
http://www.dark-naruto.forumgratuit.ro
suicide_angel_with_scabbe
New
New
suicide_angel_with_scabbe


Numarul mesajelor : 19
Varsta : 30
Location : in my dreams...with sabaku no gaara,the genuis of hard work,the first chuunin and the puppetmaster
Data de inscriere : 10/12/2007

Discutii libere despre Shikamaru Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre Shikamaru   Discutii libere despre Shikamaru Icon_minitimeJoi Ian 17, 2008 2:43 pm

darkl ai mila de mine T-T3 unde gaeshty alea?? te rooog!! intrura-te si zi-mi si mie!!!!!! Discutii libere despre Shikamaru 222792
Sus In jos
http://www.metalhead-sere-loves-MM.piczo.com
-->SaSuKe<--
Admin
Admin
-->SaSuKe<--


Numarul mesajelor : 1007
Varsta : 34
Location : In The Dark
Data de inscriere : 25/11/2007

Discutii libere despre Shikamaru Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre Shikamaru   Discutii libere despre Shikamaru Icon_minitimeVin Ian 18, 2008 12:55 am

Uite chear o sa caut si o sa iti zic..:P

Dar te rog prin pm vb despre asta sa nu mai facem off topic...Ok ms
Sus In jos
http://www.dark-naruto.forumgratuit.ro
xXxLoraxXx
Moderator
Moderator
xXxLoraxXx


Numarul mesajelor : 146
Location : lost in my tears
Data de inscriere : 30/11/2007

Discutii libere despre Shikamaru Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre Shikamaru   Discutii libere despre Shikamaru Icon_minitimeVin Ian 18, 2008 9:52 am

da...scz de off ...dar pe youtube poti sa le vezi .... adik sa vezi manga


si on :shikamaru cred ca ar putea invinge pe aproape oricine din akatsuki ... pt ca nu conteaza chiar asa de mult cat esty de puternic,conteaza cum gandesty si cat gandesty
Sus In jos
http://www.total-naruto.myforum.ro
DaRk*EyE
Member
Member
DaRk*EyE


Numarul mesajelor : 468
Data de inscriere : 08/12/2007

Discutii libere despre Shikamaru Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre Shikamaru   Discutii libere despre Shikamaru Icon_minitimeLun Feb 04, 2008 7:55 am

Bio:
Full Name: Nara Shikamaru
Age: 13
Birthday: 22 September
Zodiac: Virgo
Rank: Chuunin
From: Leaf
Teacher: Sarutobi Asuma
Teammates: Akimichi Chouji, Yamanaka Ino
Most heard phrase: "How troublesome..."
Only Technique: Shadow Imitation Technique

Ambition: Be a so-so ninja drawing an average salary, marry an average looking wife, have 2 kids, a girl and a boy. Retire when daughter is married and son is independent and die before his spouse.

The Deal with him: Shikamaru is probably the laziest Genin in Konoha. But he's probably the smartest Genin in the village as well, with an IQ of over 200 points. Shikamaru loves just lying down looking at clouds thinking how carefree they are. Although Shika only knows one technique - the Shadow Imitation Technique, his intelligence often helps him win battles. He is also calm in times of danger. Asuma, his teacher, describes him as "just like an old man" who likes to play chess, taking life at a very slow pace.

Shikamaru became the only genin to pass the Chuunin exams as the other Chuunins and examiners were impressed with him.
Sus In jos
atsuko_uchiha
New
New
atsuko_uchiha


Numarul mesajelor : 28
Location : Konoha
Data de inscriere : 09/02/2010

Discutii libere despre Shikamaru Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre Shikamaru   Discutii libere despre Shikamaru Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 2:41 pm

Trebuie sa recunosc ca e foarte destept,dar e lenes.Il admir mai ales pentru faptul ca are incredere in prietenii lui si ca el era singurul care l-a acceptat pe Choji ca prieten. :">
Sus In jos
iulikino

iulikino


Numarul mesajelor : 5
Varsta : 28
Location : Buzau
Data de inscriere : 12/12/2010

Discutii libere despre Shikamaru Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre Shikamaru   Discutii libere despre Shikamaru Icon_minitimeDum Dec 12, 2010 12:42 am

imi palce shikamaru. In shippuden devine aporpae personajul principal. El este foarte inteligent si putin lenes.
Shikamaru Nara-este coleg de echipa cu Ino si cu Chouji care este cel mai bun prieten al acestuia.Shikamaru este o persoana care evita munca fiind un adept al lenevelii,si placandu-i sa piarda vremea cu Asuma jucand Shouji sau Go.Desi este un lenes el este un super genius cu un iq de peste 200 lucru constat de Asuma.In lupta cu Temari el se hotarasete sa devina serios atragand-o pe aceasta intr-o cursa pentru a-si putea folosi Kage amne no jutsu incoltind-o pe aceasta,insa totul terminandu-se cu un renunt spunand ca nu mai are destula chakra si desi s-a gandit la 200 de posibiltati nu maI poAte sa o invinga pe aceasta.De asemenea a mai spus ca deja a facut mai multe decat trebuie si totul este prea complicat pentru el.Dupa invazia konohei el este singurul care ajunge la rangul de chunin in sasuke retrieval fiind cel care conduce echipa formata din Neji,Chouji,Naruto si Kiba.La sfarsit misiunii acesta se plange ca din cauza lui au ajuns aja Neji si Chouji si ca nu mai vrea sa fie chunin insa tatal sau il aduce pe calea cea buna spunandu-i ca mai bine va deveni el un mai bun lider pentru ca daca prietenii lui vor fi pe mainile altcuiva atunci acestia ar putea muri.In partea a 2 el ne este prezentat impreuna cu Temari cu care se pare ca are o relatie insa nu vrea sa recunoasca nimic.El este examinatorul examenului chunin din acel an .Mai apoi incercand sa prinda 2 membri akatsuki in urma bataliei asuma moare insa Shikamaru decis sa il razbune va tine amintirea acestuia vie fumand.El il va omori pe Hidan singur dovedindu-si inca o data inteligenta.

Sus In jos
HiDan




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 21/08/2011

Discutii libere despre Shikamaru Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre Shikamaru   Discutii libere despre Shikamaru Icon_minitimeLun Aug 22, 2011 3:29 am

Imi place foarte mult de Shikamaru.Este foarte inteligen dar si lenes,ar merita sa devina Hokage,cred ca ar putea sa invinga pe ori cine din Akatsuki,pentru ca el gandeste foarte mult,nu se arunca in lupta ca Naruto.Este personajul meu favorit :x
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii libere despre Shikamaru Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre Shikamaru   Discutii libere despre Shikamaru Icon_minitime

Sus In jos
 
Discutii libere despre Shikamaru
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Discutii libere despre Ino
» Discutii libere despre TEN TEN
» Discutii libere despre GAI
» Discutii libere despre TEMARI
» Discutii libere despre KANKURO

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark Naruto Forum :: NARUTO Forum - Characters :: Shikamaru-
Mergi direct la: