Dark Naruto Forum
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Dark Naruto Forum

Naruto Forum
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Discutii libere despre GAARA

In jos 
+7
hynata
Yuki4ver
Emo
xXxLoraxXx
my-friend-is-naruto
DaRk*EyE
-->SaSuKe<--
11 participan?i
AutorMesaj
-->SaSuKe<--
Admin
Admin
-->SaSuKe<--


Numarul mesajelor : 1007
Varsta : 34
Location : In The Dark
Data de inscriere : 25/11/2007

Discutii libere despre GAARA Empty
MesajSubiect: Discutii libere despre GAARA   Discutii libere despre GAARA Icon_minitimeLun Dec 10, 2007 6:34 am

Aici putem purta orice discutie despre Gaara.
Sus In jos
http://www.dark-naruto.forumgratuit.ro
DaRk*EyE
Member
Member
DaRk*EyE


Numarul mesajelor : 468
Data de inscriere : 08/12/2007

Discutii libere despre GAARA Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre GAARA   Discutii libere despre GAARA Icon_minitimeMier Dec 12, 2007 1:36 pm

tipu asta e nebun rau de tot...da uite cn vb.... ^:)^ :"> da ce bun e mancalar mama pe el...ma scoate din minti.... ^:)^ >:}
Sus In jos
my-friend-is-naruto
Member
Member
my-friend-is-naruto


Numarul mesajelor : 310
Location : Somewhere in Land of Wind...
Data de inscriere : 11/12/2007

Discutii libere despre GAARA Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre GAARA   Discutii libere despre GAARA Icon_minitimeMier Dec 12, 2007 1:39 pm

Gaara ii...super puternic..si dupa ce lupta cu Naruto cred ca se schimba...nu mai ii asa de inchis...That's my opinion!!
Sus In jos
http://www.love-naruto.myforum.ro
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Discutii libere despre GAARA Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre GAARA   Discutii libere despre GAARA Icon_minitimeJoi Dec 27, 2007 6:32 am

gar a la inceput era rau monstru din el il face sa vada numai partea raului fara lucrurile bune naruto la ajutat extrem de mult ia aratat ca ezista persoane care tin la el si de atunci gara a inceput sa aibe prieteni si in special sa vorbeasca mai mult :x

Stiati despre tatal lu gara
Al Patrulea Kazekage- Tatăl lui Gaara, Temari și Kankuro și cel care i-a ordonat lui Chiyo să îl sigileze pe Shukaku în Gaara. El este cel care i-a ordonat lui Yashamaru să îl omoare pe Gaara. Acesta a fost ucis de Orochimaru, care i-a luat locul și a condus invazia Konohei.
Sus In jos
xXxLoraxXx
Moderator
Moderator
xXxLoraxXx


Numarul mesajelor : 146
Location : lost in my tears
Data de inscriere : 30/11/2007

Discutii libere despre GAARA Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre GAARA   Discutii libere despre GAARA Icon_minitimeJoi Ian 03, 2008 12:37 pm

gara..... :"> :x :x2 gaara e o bomboana de baiat


pt ca de mic a fost dat la o parte de cei din jur din cauza ca era un monstru,adica ca avea un monstru in el,a devenit rau ... ucidea pe oricine ii statea in camel...chiar daca era vorba de fratii lui ... nui pas ad enimeni...credea ca doar daca omora isi putea castiga existenta...insa se insela amarnic,iar naruto ia dovedito...
De cand sa luptat cu naruto,gaara a descoperit iubirea si sia facut prieteni.Oamenii au inceput sa se apropie de el .... dorind sa fie respectat de oamenii din satul sau a ajuns kazekage


este foarte puternic....doar ca ar eo slabiciune foarte mare...daca adversarul lui poate face ceva legat de apa este terminat....nisipul se uda....asa ca numai poate face nimic...insa doar daca adversarul lui are puterea asta
Sus In jos
http://www.total-naruto.myforum.ro
my-friend-is-naruto
Member
Member
my-friend-is-naruto


Numarul mesajelor : 310
Location : Somewhere in Land of Wind...
Data de inscriere : 11/12/2007

Discutii libere despre GAARA Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre GAARA   Discutii libere despre GAARA Icon_minitimeJoi Ian 03, 2008 2:15 pm

Gaara s-a schimbat fff mult.Imi place de el ca desi i-a fost "rival" lui Lee la Chuunin Exams l-a ajutat in lupta contra lui Kimimaro. :">
Sus In jos
http://www.love-naruto.myforum.ro
-->SaSuKe<--
Admin
Admin
-->SaSuKe<--


Numarul mesajelor : 1007
Varsta : 34
Location : In The Dark
Data de inscriere : 25/11/2007

Discutii libere despre GAARA Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre GAARA   Discutii libere despre GAARA Icon_minitimeLun Ian 21, 2008 1:49 am

da gaara sa schimbat foarte mult si-a schimbat parerea despre oameni si nu mai are acea stete de a omora oameni...Akum si el intelege semnificatia cuvantului si sentimenul de a iubi....El devin Cel de al 5-lea Kazekage el mai puternic ninja din satul lui
Sus In jos
http://www.dark-naruto.forumgratuit.ro
DaRk*EyE
Member
Member
DaRk*EyE


Numarul mesajelor : 468
Data de inscriere : 08/12/2007

Discutii libere despre GAARA Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre GAARA   Discutii libere despre GAARA Icon_minitimeLun Feb 04, 2008 7:54 am

Full Name: Gaara of the Desert
Age: 13
Birthday: 19 January
Zodiac: Capricorn
Rank: Genin
From: Sand
Teacher: Baki
Teammates: Temari and Kankurou
Family: Kazekage (Father), Temari and Kankurou (elder sister and brother)
Most Used Technique: Desert Funeral

Background: When Gaara was born, he took the life of his mother as a sacrifice. Gaara was an experiment attempt by the hidden village of Sand to 'build' stronger ninjas.

The Deal with him: Before the Chuunin exams, Gaara has never been hurt as the sand always protected him. He has never slept in years either as the Sand demon would take over his body and eat away part of his mind everytime he lose consciousness. Thus, Gaara has become quite mentally unstable. He has never felt love as his villagers feared and loathed him. His father, the Kazakage, sent ninjas to assasinate him since he was 6 years old as his powers was getting out of hand. The 1st of the assasins was Gaara's uncle whom he thought was the only person who loved him.

Ever since the incident, Gaara 'tattooed' the kanji 'love' on his forehead and swore to love only himself and sought to feel his existence by killing others. He was sent along with Temari and Kankurou on an A-rank mission. Seemingly to take part in the Chuunin exams in Konoha, Gaara transforming into the Shukaku was actually the Sand's trump card in their plan with the Sound to destroy Konoha. However, he was defeated by Naruto and escaped back to the Sand with Temari and Kankurou.
Sus In jos
-->SaSuKe<--
Admin
Admin
-->SaSuKe<--


Numarul mesajelor : 1007
Varsta : 34
Location : In The Dark
Data de inscriere : 25/11/2007

Discutii libere despre GAARA Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre GAARA   Discutii libere despre GAARA Icon_minitimeLun Feb 11, 2008 11:08 am

Numit și "Gaara al Nisipului", este mezinul celui de-al patrulea Kazekage. La naștere în acesta a fost închis Shukaku, satul sperând ca astfel Gaara să devină cea mai puternică armă a satului. Totuși, oamenii din sat au început să îl vadă pe micul Gaara ca pe un monstru. A fost antrenat de tatăl său, dar în rest era crescut de unchiul său care încerca să îl invețe pe acesta ce înseamnă să ții la cineva și ce este dragostea. Mai târziu, cel de-al patrulea Kazekage, văzând că lucrurile nu mergeau așa cum se aștepta, l-a trimis pe Yashamaru pentru a-l ucide. Gaara a supraviețuit atacului, dar din momentul în care a văzut că tocmai cel care îi vorbea de dragoste și prietenie nu a ținut niciodată la el și a încercat să îl ucidă, a hotărât să îi pese numai de el, fiind indiferent față de cei din jur, inclusiv cu frații săi, pe care îi amenință cu moartea dacă îi stau în cale. Litera roșie de pe fruntea sa înseamnă "dragoste", sugerând faptul că Gaara se iubește numai pe el. Gaara suferă de insomnie deoarece dacă adoarme, monstrul amenință să-i consume personalitatea și să pună stăpânire pe el. Prima misiune a acestuia ca armă perfectă a satului a fost distrugerea Konohei. Făcându-i plăcere să omoare oameni, el a intrat fără nicio remușcare în acest examen. În timpul luptei cu Rock Lee, datorită vitezei incredibile ale lui Lee, Gaara este lovit pentru prima oară, nisipul neputând ține pasul cu viteza adversarului. Cu un ultim gest, el reușește să îi rupă mâna și piciorul stâng lui Lee. Meciul este oprit înainte ca Lee să fie ucis, dar Gaara își schimbă idealul. În loc să-și dovedească propria existență ucigând, își propune să găsească și să ucidă adversari mai puternici decât el. În continuare el se va lupta cu Sasuke, acesta fiind primul care reușește să îl facă să sângereze. Acest lucru îl aduce pe Gaara în pragul nebuniei și își eliberează pentru un scurt moment demonul din interiorul său. După ce distrugerea Konohăi începe, acesta va continua lupta cu Sasuke într-o altă locație, însă eliberându-și puțin din demonul dinlăuntrul său. Sasuke nu mai poate să țină pasul cu acesta, iar în ajutor apare Naruto. La început nu este așa de sigur dacă îl poate înfrânge. În ultimul moment, Naruto își aduce aminte de prietenii săi și reușește să câștige în fața demonului aproape comlet eliberat, spre surprinderea lui Temari, dar și a lui Gaara care nu mai rezistă și îl elibereaza complet pe Shukaku. Naruto îl invocă pe Gamabunta și reușește să îl înfrângă pe Gaara, dar acesta nu înțelege de ce acesta este așa puternic. În final, își aduce aminte de vorbele unchiului său despre dragoste. Din acest moment, Gaara dorește să fie recunoscut și să creeze legături de prietenie cu alții, sperând la dragoste și ca în acest fel să fie respectat de către cei din sat. Începe prin a-și cere scuze față de frații săi, iar cu timpul se apropie mai mult de fratele său mai mare Kankuro, dezvăluindu-i visele și gândurile sale. Mai târziu în misiunea de recuperare a lui Sasuke, el apare pentru a-l ajuta pe Rock Lee, pe care îl protejează, părându-i rău pentru tot ce i-a făcut. El îi spune acestuia că ajută Konoha pentru că are o mare datorie față de aceasta (aici referindu-se la tot ceea ce a făcut Naruto pentru el). După aceea, el devine Kazekage și în luptă cu Deidara el și-a apărat satul cu prețul vieții. Cu o ultimă suflare a reușit să oprească marea explozie a lui Deidara și chiar a reușit să îndepărteze și nisipul de deasupra satului. El este apoi omorât de Akatsuki, dar este readus la viața datorită lui Chiyo. În momentul readucerii sale la viață el realizează că foarte multă lume îl aștepta pe acesta, incluzândul pe Naruto și proprii săi frați. Gaara realizează că a devenit important pentru cei din jur, aceștia considerându-l prietenul lor. El îi mulțumește lui Naruto pentru tot ceea ce a făcut pentru el și rămâne în continuare Kazekage, așteptând ca Naruto să primească titlul de Hokage. De data asta, oamenii din sat au mai mult respect față de el și este chiar admirat de tânăra generație, deși bătrânii continuă să îl privească cu neîncredere, spre furia lui Kankuro.
Sus In jos
http://www.dark-naruto.forumgratuit.ro
Emo
Student
Student
Emo


Numarul mesajelor : 50
Data de inscriere : 08/01/2008

Discutii libere despre GAARA Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre GAARA   Discutii libere despre GAARA Icon_minitimeMier Feb 13, 2008 12:59 am

da -->SaSuKe<-- ai dreptate dar mie mia placut de gara cand avea el in loc de sange nisip inca nu se luptase cu naruto si demonul era in el era super dragut
Sus In jos
xXxLoraxXx
Moderator
Moderator
xXxLoraxXx


Numarul mesajelor : 146
Location : lost in my tears
Data de inscriere : 30/11/2007

Discutii libere despre GAARA Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre GAARA   Discutii libere despre GAARA Icon_minitimeVin Feb 15, 2008 7:59 am

mie imi place mai mult de gaara cand e mare,cand devine kazekage ... e atat de dulce si atat de puternic :">
Sus In jos
http://www.total-naruto.myforum.ro
Yuki4ver
New
New
Yuki4ver


Numarul mesajelor : 43
Varsta : 34
Location : From ... a dark place ...
Data de inscriere : 05/02/2008

Discutii libere despre GAARA Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre GAARA   Discutii libere despre GAARA Icon_minitimeVin Feb 22, 2008 8:41 am

Me 3 ^:)^
Nu-mi vine s krd k nu am postat aici X(
Shi mie imi place Gaara, mai ales knd nu e serios si e ca un baby cute :x
Iar in Shippuden arata superb :x ::x
I simply love him :x chiar dak a fost invins de Deidara X(
Dar he's my favourite and he's adorable :x :x
Sus In jos
http://www.allanime.3xforum.ro
hynata

hynata


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 28/02/2008

Discutii libere despre GAARA Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre GAARA   Discutii libere despre GAARA Icon_minitimeDum Mar 02, 2008 8:38 am

gaara e cel mai shukar dintre shukari
cel mai shmeker sintre shmekeri
are telent,are stil in tot ce face
cum se imbraca,cum arata,ce face,cum face,sicriul de nisip,vocea,atitudinea
e belea tipu asta shi jur k mi se potriveste :x
mai ales dak esti emo...........
:">
Sus In jos
Thomas
Moderator
Moderator
Thomas


Numarul mesajelor : 213
Varsta : 28
Data de inscriere : 26/11/2007

Discutii libere despre GAARA Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre GAARA   Discutii libere despre GAARA Icon_minitimeDum Mar 02, 2008 8:40 am

Gaara is my favorite! ^:)^
Sus In jos
http://naruto2.myforum.ro
alex
New
New
alex


Numarul mesajelor : 16
Varsta : 31
Data de inscriere : 19/03/2008

Discutii libere despre GAARA Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre GAARA   Discutii libere despre GAARA Icon_minitimeJoi Mar 20, 2008 6:49 am

gAaRa dupa parerea mea seamana f mult cu naruto :"> p.s gaara is the best ^:)^
Sus In jos
Naruto best boy
New
New
Naruto best boy


Numarul mesajelor : 17
Varsta : 29
Location : konoha
Data de inscriere : 20/04/2008

Discutii libere despre GAARA Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre GAARA   Discutii libere despre GAARA Icon_minitimeDum Apr 20, 2008 11:59 pm

da gaara la inceput era facut numai ca sa ucida si sa ii distruga pe toti dar pe parcurs ce il cunoaste pe naruto mai bine intelege de ce el are un demon in el si are prieteni iar gaara nu T-T3 T-T1 pt ca gaara nu a dat la nimeni ocazia sa il cunoasca sau sa vorbeasca cu el..abia temari si kankuro puteau sa vorbeasca cu el >:} ^.^
Sus In jos
atsuko_uchiha
New
New
atsuko_uchiha


Numarul mesajelor : 28
Location : Konoha
Data de inscriere : 09/02/2010

Discutii libere despre GAARA Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre GAARA   Discutii libere despre GAARA Icon_minitimeMar Feb 09, 2010 2:08 pm

Mie imi place de Gaara de la episodul in care l'a salvat pe Rock Lee de ososul ala(nu mai tin minte cum il chema)arata sweeeet de atunci si s-a mai si schimbat(normal,a devenit si mai puternic),deci e super :x :x :x
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii libere despre GAARA Empty
MesajSubiect: Re: Discutii libere despre GAARA   Discutii libere despre GAARA Icon_minitime

Sus In jos
 
Discutii libere despre GAARA
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Discutii libere despre TEN TEN
» Discutii libere despre GAI
» Discutii libere despre Ino
» Discutii libere despre SAKURA
» Discutii libere despre ROCK LEE

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark Naruto Forum :: NARUTO Forum - Characters :: Sabaku no Gaara-
Mergi direct la: